Święta Szkoły

Rekolekcje „powstańcze” - 2019

.... tak redaktorka radia eM określiła to, co działo się w naszej szkole od 6 do 8 listopada. W piątek zakończyliśmy niezwykły czas rekolekcji, które w tym roku połączyliśmy z obchodami Święta Szkoły.

dodano: 2019-11-08

Święto Szkoły - 2018

"Niesamowite miejsce ...", "Dzięki Niej jestem tu, gdzie jestem ...", "Ukształtowała mnie jako człowieka ...", "Chce się zawsze do Niej wracać ...", "Czuliśmy się tu zawsze jak w rodzinie ..." - tak piękne i wzruszające słowa często padały z ust gości i absolwentów o naszej 70-letniej Seniorce.

dodano: 2018-11-06

Święto Szkoły - 2017

Tegoroczne Święto Szkoły zbiegło się z otwarciem nowoczesnej pracowni 3D, którą po wielu dniach żmudnych przygotowań i konfiguracji możemy w końcu udostępnić naszym wychowankom (szczegóły w przemówieniu Pana Dyrektora).

dodano: 2017-12-06

Święto Szkoły - 2016

Podpisanie aktu o współpracy z Uniwersytetem Śląskim, inauguracyjne wykonanie hymnu szkoły oraz otwarcie Pracowni Specjalistycznej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej – to najważniejsze punkty tegorocznych obchodów Święta Szkoły.Wszystko rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Św. Bartłomieja, po której dyrektor szkoły Romuald Kubiciel wraz z Samorządem Uczniowskim złożył kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich na bieruńskim rynku.

dodano: 2016-11-09

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - 2015

Dnia 10 listopada 2015 roku społeczność naszej szkoły obchodziła Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Tradycyjnie szkolny apel miał podniosły charakter. Uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją zebrali się w hali sportowej. Wobec sztandaru szkoły nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor Romuald Kubiciel przemawiając do zgromadzonej młodzieży, podkreślił znaczenie wolności, suwerenności państwowej.

dodano: 2015-11-10

Wyjątkowe Święto Szkoły - 2014

Tegoroczne święto szkoły przybrało niespotykaną dotąd formę. Społeczność naszego Liceum we współpracy z władzami Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego podjęła inicjatywę, której celem była popularyzacja wiedzy na temat zbrodni katyńskiej.

dodano: 2014-10-23

Święto Szkoły - 2013

Uroczyste, jak co roku świętowanie rozpoczęło się o godz. 17 00 uroczystą akademią. Wraz z zaproszonymi gośćmi społeczność szkolna czciła pamięć swojego patrona - Powstańców Śląskich oraz 65- lecie istnienia szkoły.

dodano: 2013-12-10

Dzień Odzyskania Niepodległości - 2012

Dziś 9 listopada 2012 roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Odzyskania Niepodległości. Tegoroczna impreza miała nietuzinkowy charakter. O godzinie 9.00 uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją zebrali się przed szkołą.

dodano: 2012-11-09

Święto Szkoły - 2011

31 października 2011 obchodziliśmy święto naszej szkoły. Celebrowanie tego dnia rozpoczęliśmy o godzinie 8:00 mszą w kościele pod wezwaniem Świętego Bartłomieja. Po mszy uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście zajęli miejsca w hali naszej szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu i innych uroczystych formalnościach, Dyrektor szkoły Romuald KUbiciel powitał zaproszonych gości.

dodano: 2011-10-31

Święto Szkoły - 2010

Uroczystości Święta Szkoły 2010 roku w naszym Liceum odbyły się zgodnie z tradycją w przededniu Święta Niepodległości. Zainaugurowano je Mszą świętą w kościele świętego Bartłomieja, skąd  udano się pod pomnik Powstańców Śląskich na rynku bieruńskim. Tam miała miejsce  ceremonia ślubowania klas pierwszych, oraz wręczenia znaczków z logo szkoły. Następnie pod pomnikiem złożono symboliczną wiązankę  kwiatów i zapalono znicz.

dodano: 2010-11-11