LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Robotyka

Zadanie wykonane - wschód zdobyty

Sekcja robotyki w naszym liceum chyba nigdy nie miała tak intensywnego pierwszego semestru. Po turnieju w Krakowie, dużym sukcesie w Łodzi tym razem wybraliśmy się na Politechnikę Białostocką.

dodano: 2018-11-24

Sekcja Lego rozpoczęła sezon!

Po raz pierwszy nasi uczniowie startowali w ogólnopolskim turnieju Jurabot 2017 w Krasiejowie. Organizatorami tegorocznych zawodów Jurabot są Stowarzyszenie DELTA oraz Konstruktorzy Robotów. Turniej odbył się w  Parku Nauki i Rozrywki. W kategorii Lego Linefollower konkurowało ze sobą 25 drużyn, w kategorii Lego Sumo aż 54.

dodano: 2017-10-14

Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu

Nasi uczniowie niezwykle udanie zakończyli tegoroczny sezon zajmując 1 miejsce na Roboxy - turnieju organizowanym przez Naukowe Koło Studentów Automatyki na wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (28 maja 2017).

dodano: 2017-05-28

W Linefollower nie mamy konkurencji!

W tym sezonie nasze drużyny w konkurencji Linefollower są nie do zatrzymania. Po raz trzeci uczestniczyliśmy w turnieju i po raz trzeci jesteśmy na pierwszym miejscu. 13 maja wzięliśmy udział w European Robot Challenge 2017 - jednym z dwóch największych turniejów międzynarodowych w organizowanych w Polsce.

dodano: 2017-05-13

Sekcja LegoMindstorm – całe podium nasze

Członkowie sekcji Lego nie zwalniają tempa. Po sukcesie w na turnieju międzynarodowym Robotic Tournament (1 i 3 miejsce) 7 maja wzięli udział w kolejnym (tym razem ogólnopolskim) XIV Festiwalu Robotyki Cyberbot organizowanym przez Politechnikę Poznańską. Nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium!!!

dodano: 2017-05-07

Dubletowy sukces naszego Liceum

Spektakularnym sukcesem naszych uczniów zakończył się Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament, zorganizowany 1 kwietnia 2017 roku. W kategorii  LineFollower for lego pierwsze miejsce zajęła drużyna Sky (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj). 3 miejsce wywalczył również team Dziki Boar (Patryk Gretka, Bartosz Anioł, Tomasz Nowak). Drugie miejsce zajęli Czesi reprezentujący Bussines Academy Prerov

dodano: 2017-04-01

Sukces na Trójmiejskim Turnieju Robotów

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział naszej młodzieży w prestiżowym Trójmiejskim Turnieju Robotów organizowanym przez Studenckie Koło Automatyków  SKALP i  Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Nasze drużny zdominowały etap kwalifikacji - wśród ośmiu finałowych zespołów obok przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i Zespołu Szkół  Energetycznych z Gdańska znalazły się aż 4 drużyny z naszego liceum.

dodano: 2016-05-21

Wiktoria wiedeńska

W dniach 12 i 13 marca w Wiedniu miał miejsce największy w Europie i jeden z najbardziej prestiżowych na świecie turniej robotyki RobotChallenge w których wzięło udział prawie 700 maszyn reprezentujących 39 państw startując w 13 konkurencjach. Organizatorem jest Austriackie Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjnych Nauk Komputerowych wspólnie z Federalnym Ministerstwem Nauki i Badań. Nieoficjalnie impreza ma status Mistrzostw Europy ale w kategorii open tj. z możliwością uczestnictwa reprezentacji z innych krajów.

dodano: 2016-03-13

Warszawa zdobyta!

Bionikalia - turniej organizowany przez  Koło Naukowe Robotyki Bionik Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. To największy ogólnopolski turniej dla programistów i konstruktorów dla konkurencji opartych na zestawach Lego Mindstrom. Uczestniczyli w nim zarówno zespoły reprezentujące szkoły średnie o najlepszych tradycjach w tych konkurencjach (np. Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku) jak i reprezentacje uczelniane (m.in. Politechnika Warszawska i Politechnika Białostocka).

dodano: 2015-12-12

Sekcja LEGO - udane rozpoczęcie sezonu

4 grudnia na terenie naszego liceum zorganizowano III edycję turnieju LEGO RACE. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu bieruńsko – lędzińskiego (gościliśmy uczniów PZS-u z Bierunia i PZS-u z Lędzin). Ostatecznie "nasze" drużyny zagarnęły w obu konkurencjach linefollower (czujnik pojedynczy/multisensor) wszystkie miejsca na podium. "Bratobójcza" walka do ostatniej chwili była niezwykle zacięta - wpływ miały nie tylko kwestie ambicjonalne, ale również fakt, że to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Bionikalia - turniej organizowany przez Politechnikę Warszawską.

dodano: 2015-12-04

Wspaniały sukces

30 maja odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Opolski Festiwal Robotów organizowanego przez Politechnikę Opolską. Ponad 120 drużyn z 3 krajów walczyło w 12 konkurencjach. Nasza drużyna w składzie: Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Adam Szwedor i Inga Wadas tradycyjnie stanęła do rywalizacji w kategorii LEGO Linefollower. Odnieśliśmy historyczny sukces zajmując po niezwykle emocjonującym finale 2 miejsce.

dodano: 2015-05-30