LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Robotyka

ZNOWU I NADAL JESTEŚMY

Nasi uczniowie zaanektowali podium podczas tegorocznych International Robot Tournament EastRobo – zawodów organizowanych przez Politechnikę Białostocką.

dodano: 2021-11-20

Dowiedz się więcej

Zadanie wykonane - wschód zdobyty

Sekcja robotyki w naszym liceum chyba nigdy nie miała tak intensywnego pierwszego semestru. Po turnieju w Krakowie, dużym sukcesie w Łodzi tym razem wybraliśmy się na Politechnikę Białostocką.

dodano: 2018-11-24

Dowiedz się więcej

Sekcja Lego rozpoczęła sezon!

Po raz pierwszy nasi uczniowie startowali w ogólnopolskim turnieju Jurabot 2017 w Krasiejowie. Organizatorami tegorocznych zawodów Jurabot są Stowarzyszenie DELTA oraz Konstruktorzy Robotów. Turniej odbył się w  Parku Nauki i Rozrywki. W kategorii Lego Linefollower konkurowało ze sobą 25 drużyn, w kategorii Lego Sumo aż 54.

dodano: 2017-10-14

Dowiedz się więcej

Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu

Nasi uczniowie niezwykle udanie zakończyli tegoroczny sezon zajmując 1 miejsce na Roboxy - turnieju organizowanym przez Naukowe Koło Studentów Automatyki na wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (28 maja 2017).

dodano: 2017-05-28

Dowiedz się więcej

W Linefollower nie mamy konkurencji!

W tym sezonie nasze drużyny w konkurencji Linefollower są nie do zatrzymania. Po raz trzeci uczestniczyliśmy w turnieju i po raz trzeci jesteśmy na pierwszym miejscu. 13 maja wzięliśmy udział w European Robot Challenge 2017 - jednym z dwóch największych turniejów międzynarodowych w organizowanych w Polsce.

dodano: 2017-05-13

Dowiedz się więcej

Sekcja LegoMindstorm – całe podium nasze

Członkowie sekcji Lego nie zwalniają tempa. Po sukcesie w na turnieju międzynarodowym Robotic Tournament (1 i 3 miejsce) 7 maja wzięli udział w kolejnym (tym razem ogólnopolskim) XIV Festiwalu Robotyki Cyberbot organizowanym przez Politechnikę Poznańską. Nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium!!!

dodano: 2017-05-07

Dowiedz się więcej

Dubletowy sukces naszego Liceum

Spektakularnym sukcesem naszych uczniów zakończył się Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament, zorganizowany 1 kwietnia 2017 roku. W kategorii  LineFollower for lego pierwsze miejsce zajęła drużyna Sky (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj). 3 miejsce wywalczył również team Dziki Boar (Patryk Gretka, Bartosz Anioł, Tomasz Nowak). Drugie miejsce zajęli Czesi reprezentujący Bussines Academy Prerov

dodano: 2017-04-01

Dowiedz się więcej

Sukces na Trójmiejskim Turnieju Robotów

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział naszej młodzieży w prestiżowym Trójmiejskim Turnieju Robotów organizowanym przez Studenckie Koło Automatyków  SKALP i  Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Nasze drużny zdominowały etap kwalifikacji - wśród ośmiu finałowych zespołów obok przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i Zespołu Szkół  Energetycznych z Gdańska znalazły się aż 4 drużyny z naszego liceum.

dodano: 2016-05-21

Dowiedz się więcej

Przejdź do strony