LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Zadanie wykonane - wschód zdobyty

Sekcja robotyki w naszym liceum chyba nigdy nie miała tak intensywnego pierwszego semestru. Po turnieju w Krakowie, dużym sukcesie w Łodzi tym razem wybraliśmy się na Politechnikę Białostocką.

Wzięliśmy udział w EASTROBO turnieju międzynarodowym - jednej z największych imprez robotycznych organizowanych w Polsce północno-wschodniej. Organizatorem było studenckie koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne, działające przy Wydziale Informatyki PB przy współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Białostockiej.  
Tradycją jest że potrafimy narzucić przeciwnikom ciężkie warunki w kategorii LinefollowerLEGO. Po kwalifikacjach do ośmiodrużynowego finału zakwalifikowało się 5 robotów naszych drużyn. Finał to już absolutna dominacja, co zresztą pokazują poniższe wyniki:
1 miejsce Michał Domański, Wiktoria Krzemień i Rafal Rudnicki.
2 miejsce Alan Paris, Maciej Popiela, Kacper Szwedo, Patryk Wilk.
3, 4 i 5 miejsce zajęły pojazdy drużyny składającej się z przeszłych i obecnych członków naszej sekcji -  Weroniki Klimy, Julii Kołodziej, Pauliny Łagosz i Bartosza Wanota

Na szczególne  wyróżnienie zasługują wspaniałe wyniki pierwszaków. Na EASTROBO "rozbłysły" nowe talenty z klas pierwszych. Zastosowali oni z powodzeniem dosyć trudną technikę wykorzystania 4 silników co w połączeniu ze specyfiką trasy okazało się strzałem w dziesiątkę. Prawdopodobnie ten turniej wytyczy nowe kierunki w konstrukcji pojazdów w tej kategorii.
W kategorii LEGOSumo dwie nasze drużyny z powodzeniem przeszły kwalifikacje awansując do finału. Zarówno pojazd Mikołaja Jasińskiego i Kamila Piweckiego jak i robot Mateusza Klimzy i Dawida Zagrackiego dotarły do ćwierćfinału zajmując ostatecznie miejsca 5-8.