Nasi uczniowie finalistami największego turnieju robotycznego w Europie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju Robotex International 2022 zorganizowanym w Tallinie.

To największy turniej robotyki w Europie, mający status mistrzostw Europy, w których mogą uczestniczyć – i chętnie z tego prawa korzystają – również przedstawiciele spoza Europy m. in. z: USA, Chin, Korei Płd. W tym roku w kilkunastu konkurencjach rywalizowało ze sobą prawie 3 tysiące uczestników z 28 państw z całego świata.

Bieruńscy licealiści w turnieju tej rangi uczestniczyli po raz 3 (w 2016 roku uczestniczyliśmy w mistrzostwach Europy w Wiedniu, gdzie pomyślnie przeszliśmy do ćwierćfinału, a rok później w Tallinie, Julia Kołodziej i Paulina Łagosz zdobyły wicemistrzostwo Europy).

Tym razem nasze Liceum reprezentowali:

W kategorii Lego Linefollower:

• Marta Adrikowska
  • Mateusz Wicher
  • Dominika Berger
  • Szymon Staniucha
  • Kamil Pustelnik

W kategorii Lego Sumo:

• Dominika Berger
  • Szymon Staniucha
  • Kamil Pustelnik

W kategorii Lego LineFollower nasi licealiści zajęli 9 miejsce w Europie rywalizując z ponad 40 drużynami z całego świata. Samych uczestników z Korei Południowej było 111. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, starczy dodać, że naszej drużynie zabrakło sekundy, aby awansować do finału i zawalczyć o podium.

W kategorii Lego Sumo nasza drużyna zakwalifikowała się finałów pokonując ponad 60 drużyn reprezentujących prawdziwe potęgi w tej kategorii, m. in.: Cypr czy Włochy. W finale jednak musieliśmy uznać wyższość drużyny z Włoch – która w ostatecznym rozrachunku, zajmując I miejsce, zdobyła tytuł mistrza Europy.

Udział naszej drużyny w turnieju był możliwy dzięki decyzji władz powiatu bieruńsko–lędzińskiego, które sfinansowały wyjazd, oraz Rady Rodziców naszego liceum, która także finansowo wsparła nasz pobyt w Tallinie. Serdecznie dziękujemy.