LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Międzykontynentalny turniej Jurabot zaliczony!

4 maja 2019 roku wzięliśmy udział w 3 edycji międzynarodowego turnieju Jurabot w Krasiejowie. To jedyny turniej na którym gościliśmy od pierwszej edycji.

Tym razem konkurowalo ze sobą ponad 100 drużyn reprezentujących... 4 kontynenty (były reprezentacje m.in. Turcji, Tunezji i USA). Jednak dla nas (już tradycyjnie) największym wyzwaniem było starcie z reprezentacją Politechniki Warszawskiej w Lego Linefollower i ZST z Rybnika w Lego SUMO.

W Lego Linefollower potwierdziliśmy naszą dominację w tej dyscyplinie, zajmując całe podium:
1 i 2 miejsce zajął Patryk Wilk
3 miejsce Michał Domański i Wiktoria Krzemień

Porównując to z wynikami turnieju w Rybniku - ponownie udało się zająć podium, ale tym razem kolejność jest odwrotna:). Pomimo tak dobrych wyników zwycięstwo wcale nie przyszlo łatwo - przez większą część turnieju pierwsze dwa miejsca zajmowały roboty z Politechniki Warszawskiej. Ale końcówka należała zdecydowanie do naszych zawodników.

Z kolei w LEGO SUMO Mateusz Klimza i Dawid Zagracki po niezwykle emocjonującycm finale zajęli drugie miejsce. W prównaniu z Rybnikiem znacząco poprawili swoje wyniki, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę że najsilniejsze drużyny z turnieju Roboti Tournament były obecne również w Krasiejowie.