LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Po sąsiedzku

W środę - 8.02.2017. nasza klasa - 1Bc miała okazję odwiedzić klinikę weterynaryjną, znajdującą się w sąsiedztwie naszego liceum. Pacjentów oczywiście nie było, gdyż nikt nie chciał narazić ich na niepotrzebny stres, lecz nawet pomimo ich braku pożytecznie spędziliśmy czas i zdobyliśmy sporo nowej wiedzy.

Na samym początku zostaliśmy oprowadzeni po każdym pomieszczeniu kliniki i obejrzeliśmy urządzenia, wykorzystywane do badań zwierząt. Co ciekawe, urządzenia te pochodzą ze szpitali, więc służyły dawniej do badania ludzi (zdjęcia poniżej). Jedną z ciekawszych atrakcji była z pewnością dość specyficzna winda, którą kilka osób odważyło się pojechać.
Zajęcia zakończyliśmy niezwykle sympatyczną pogawędką z Panią weterynarz, która opowiedziała nam kilka zabawnych historii związanych z jej długoletnią pracą i pacjentami, a także udzieliła nam wielu informacji o studiach weterynaryjnych. Teraz wszyscy jesteśmy przekonani, iż praca ze zwierzętami często bywa trudniejsza od tej z ludźmi, ale potrafi sprawić niesamowitą przyjemność, gdyż satysfakcja z pomocy ulubionemu pupilowi lub bezdomnemu zwierzakowi jest bardzo wielka.

Zdjęcia: Paulina Pluta