Dlaczego warto?

Przekonaj się, dlaczego warto zostać uczniem naszej szkoły

Dzięki aktywnej współpracy ze środowiskiem akademickim oraz ośrodkiem medycznym GALEN w Bieruniu nasi uczniowie mają niespotykane gdzie indziej możliwości pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania własnych umiejętności i talentów.

Oferta naszego Liceum obejmuje niepowtarzalny zestaw zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania młodzieży.

Już kilka roczników uczniów – pasjonatów informatyki i robotyki – wielokrotnie zdobywało podium w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach Lego Line Folower i Lego Sumo.

Na zdjęciu uczniowie Liceum w Bieruniu ubrani w bluzy z logo szkoły kucają trzymając w rękach roboty zaprogramowane do poruszania się po określonej trasie.

W prowadzeniu zajęć rozwijających zainteresowania i przygotowujących do matury mamy doświadczenie, potwierdzone sukcesami zarówno międzynarodowymi, jak i ogólnopolskimi.

W naszej szkole uczą się i trenują Mistrzowie Polski Juniorów w badmintonie.

Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej szkoły oraz na naszym Facebooku.

Na zdjęciu uczniowie szkolenj drużyny badmintona wraz z nauczycielem. Wszyscy są w bluzach z logo szkoły, część kuca a część stoi - wszyscy trzymają wzniesione w góre rakietki do badmintona.

W naszym Liceum proponujemy uczniom naukę czterech języków obcych:

• angielskiego,
  • hiszpańskiego,
  • niemieckiego,
  • rosyjskiego

na różnych poziomach nauczania: początkowym, podstawowym, zaawansowanym i rozszerzonym.

Zdęcie przedstawia klasę w trakcie nauki języka rosyjskiego. Na pierwszym planie dwie dziewczynki pochylone nad podręcznikami, na ścianie klasy zdjęcie Bułata Okudżawy oraz najbardziej znanych rosyjskich budowli.

Współdziałamy z naszymi uczniami, wspomagamy ich w rozwoju i wspieramy w dążeniu do sukcesu. Dzięki wzorcowo wyposażonej pracowni specjalistycznej pomocy pedagogicznej i zatrudnionym w szkole specjalistom (pedagog, trener EG – Biofeedback, terapeuci pedagogiczni, fizjoterapeuta, logopeda, doradca zawodowy surdopedagodzy), dbamy o zrównoważony i prawidłowy rozwój intelektualny i emocjonalny uczniów.

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę siedzącą na kanapie i rozmawiającą z osobą, trzymającą w ręku notatnik i długopis, najprawdopodobniej pedagogiem albo doradcą zawodowym.

Wiemy jak uczyć - ponad 90% nauczycieli zatrudnionych w szkole to czynni egzaminatorzy maturalni. Łączymy doświadczenie z nowatorstwem – w naszym Liceum nauczyciele o różnym stażu pracy współpracują, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kadra jest doskonale wykwalifikowana – ponad połowa nauczycieli Liceum ma kwalifikacje do prowadzenia kilku rodzajów zajęć, a 75% posiada najwyższy stopień w zawodzie – nauczyciela dyplomowanego.

Jesteśmy dumni z naszej szkoły – prawie 60% nauczycieli szkoły to absolwenci bieruńskiego liceum.

Wykres przedstawia statystyki dotyczące stażu pracy nauczycieli w LO Bieruń. Zgodnie z wykresem 30% stanowią osoby ze stażem pracy powyżej 30 lat, 37,50% nauczyciele ze stażem pracy do 25 lat, a 32,50% nauczyciele ze stażem pracy poniżej 15 lat.

Jesteśmy szkołą wielu pokoleń. Nasi uczniowie często kontynuują tradycje rodzinne - w tej samej szkole uczyli się również ich rodzice i dziadkowie.

O wysokim poziomie edukacji w naszej szkole najlepiej świadczą sukcesy naszych uczniów. Zobacz jakie wyniki egzaminu maturalnego mieliśmy w poprzednich latach.