Licealista na sali operacyjnej

Nasze Liceum od kilku lat szczyci się współpracą z Kliniką Galen-Ortopedia i Galen-Rehabilitacja. Uczniowie klasy 1B o profilu biologiczno - chemicznym uczestniczą w zajęciach, które kończą się testem wiedzy.

Nagrodą jest możliwość wejścia na salę operacyjną w charakterze obserwatora. W tym roku zwycięzcą został Patryk Wilk
A o to jego relacja: „Dzisiejszy dzień był dla mnie niezwykły, miałem okazję wejść na salę operacyjną w klinice GALEN ORTOPEDIA. Była to nagroda za zdobycie, przeze mnie, najlepszego wyniku w dwóch testach, z pośród wszystkich uczniów biorących udział w tych zmaganiach. Było to niesamowite przeżycie. Mogłem zaznajomić się z wyposażeniem sali operacyjnej, zobaczyć powiązane z nią pomieszczenia, poznać specjalistów w dziedzinie ortopedii, a przede wszystkim zobaczyć na własne oczy, jak zostaje przeprowadzona operacja. Dzięki temu mogę dalej rozwijać swoje pasje i zainteresowania w dziedzinie medycyny. Chciałbym podziękować Panu dr hab. Krzysztofowi Fickowi prof. nadzw. za możliwość uczestnictwa w operacji i Pani mgr inż. Agnieszce Racut za przeprowadzenie dwóch interesujących wykładów, których tematyka wchodziła w zakres testów”.