Zajęcia w klinice Galen Ortopedia

Ruszył kolejny cykl zajęć w klinice Galen Ortopedia, prowadzony przez pracowników naukowych kliniki dla uczniów klasy pierwszej naszego liceum o profilu przyrodniczym.

Współpraca z kliniką Galen jest dla naszych uczniów bezcennym doświadczeniem. Już od kilku lat mają oni możliwość w ramach przedmiotu fizyka medyczna uczestniczyć w wykładach połączonych z praktycznymi zajęciami przeprowadzanymi w klinice. Dzięki temu poznają zasadę działania nowoczesnej aparatury diagnostycznej, mają możliwość samodzielnego wykonania obrazowania metodą USG. Każdy z uczniów po takich zajęciach nie będzie miał problemu z odróżnieniem rezonansu magnetycznego od tomografii komputerowej. Nie stanowi dla nich tajemnic laserowy przepływomierz Dopplera, czy też wygląd endoprotezy wykonanej z tytanu. To oczywiście tylko przykładowe tematy z jakimi przyjdzie się zmierzyć naszym uczniom. Oczywiście jak co roku po każdych zajęciach poszczególne grupy piszą test, który ma za zadanie wyłonić najlepszego spośród nich. Stawka jest bowiem wysoka - wizyta na sali operacyjnej i udział w zabiegu w charakterze obserwatora.