GALEN - rozpoczynamy kolejny rok współpracy

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości pana profesora dr hab. Krzysztofa Ficka uczniowie naszego liceum mogą kolejny raz uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych organizowanych na terenie ośrodka „Galen-Ortopedia” i „Galen Rehabilitacja”.

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie odbyło się 19 października i poprowadzone zostało przez panią mgr inż. Agnieszkę Racut, pracownika naukowego z Działu nauki, innowacji i rozwoju. Wzięła w nich udział grupa uczniów klasy 2A ( z rozszerzonym programem fizyki, informatyki i obsługi programów inżynierskich). Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali prezentacji ma temat wykorzystania zjawisk fizycznych w urządzeniach stosowanych w diagnostyce medycznej oraz sprzęcie rehabilitacyjnym. Następnie mogli na własne oczy zobaczyć jak działają tomograf, rezonans magnetyczny, ultrasonograf oraz do czego można zastosować drukarkę 3D. W Centrum Rehabilitacji wykonywali ćwiczenia korzystając z nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. Największe wrażenie wywarła bieżnia antygrawitacyjna.
Całemu Zespołowi Kliniki dziękujmy bardzo za serdeczne przyjęcie, zaangażowanie w przygotowanie zajęć i poświęcony czas. A przede wszystkim uświadomienie, jaka wiele trzeba wiedzy i wyobraźni by połączyć fizykę, informatykę z naukami medycznymi. Oraz jak wykorzystać te wiadomości i umiejętności dla dobra pacjenta.
Zdjęcia: Bartłomiej Blacha