Wydaliśmy płytę

„Niech magia Świąt otuli nas”- pod takim tytułem w roku 2014 wydaliśmy płytę z kolędami i pastorałkami. Płytę otacza atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, jest okazją by w świątecznym czasie odnaleźć źródło inspiracji.

Śpiewanie kolęd to wspaniała i wciąż żywa polska tradycja. Na Śląsku bożonarodzeniowe zwyczaje i obrzędy kultywowane są od pokoleń, nieodzowny wydaje się budujący rodzinną wspólnotę kolędowy śpiew.
Wykonawcami wszystkich utworów są niezwykle utalentowani nasi absolwenci: Aneta Czyrwik, Klaudia Drobny, Magdalena Sikora, Agata Stolorz i Łukasz Kostka.
Na płycie znalazło się 14 piosenek, wśród których znaleźć można tradycyjne kolędy, pastorałki, ale i utwory autorskie powstałe na potrzeby płyty.
Wokaliści przenoszą w piękne świąteczne klimaty, śpiewając „Cichą noc”, „Pastorałkę marzenie” czy „Kolędę dla nieobecnych” w ciekawych aranżacjach.
Niedostępna już dzisiaj płyta powstała dzięki  Pani Dagmarze Kupczyk oraz Panu Rafałowi Borkowemu – autorowi hymnu naszej szkoły.
Społeczność bieruńskiego liceum od lat szczyci się utalentowaną muzycznie młodzieżą. Co roku staramy się przedstawić ich szerszemu gremium podczas Koncertu Wiosennego.
Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu to nie tylko szkoła, w której przygotowuje się uczniów do odniesienia sukcesu na egzaminie maturalnym, ale również miejsce gdzie młodzi ludzie mają szansę rozwijać swoje pasje.

Zapraszamy do wysłuchania niezwykłych aranżacji znanych i nieznanych kolęd.

01. Artaban

02. Raduj się świecie