Wspaniały sukces

30 maja odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Opolski Festiwal Robotów organizowanego przez Politechnikę Opolską. Ponad 120 drużyn z 3 krajów walczyło w 12 konkurencjach. Nasza drużyna w składzie: Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Adam Szwedor i Inga Wadas tradycyjnie stanęła do rywalizacji w kategorii LEGO Linefollower. Odnieśliśmy historyczny sukces zajmując po niezwykle emocjonującym finale 2 miejsce.

Do pierwszego, które stało się łupem aktualnie najlepszej drużyny w Polsce reprezentującej Politechnikę Warszawską (Natalia Baduń i Bartosz Nowaczyński) zabrakło zaledwie 0,08 s. Jest to nasz drugi sukces na arenie międzynarodowej (w 2014 roku Patrycja, Adam i Inga zajęli 3 miejsce w turnieju Robotic Tournament).
Tym wspaniałym zwycięstwem kończymy niezwykle udany sezon 2014/2015. W sumie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5 turniejach ogólnopolskich (4 razy będąc na podium w tym raz pierwsze i raz awansując do finału) i 2 międzynarodowych (zajmując w ścisłym finale szóste i drugie miejsca)
Specjalne podziękowania należą się Danielowi Borucie i Adamowi Frankowi - którzy będąc już absolwentami i byłymi członkami sekcji robotyki przy LO wciąż znajdują czas by służyć dobrą radą. Serdecznie dziękujemy za "patronat intelektualny" :).