Turniej piłki nożnej

Nasze Liceum było gospodarzem pierwszego w tym roku powiatowego turnieju piłki nożnej. Na orliku w środę 4 kwietnia zaprezentowały się drużyny z Lędzin, Bierunia Nowego, Chełmu Śląskiego oraz oczywiście ekipa gospodarzy.
Turniej rozpoczęto równo o godzinie 9.00. Zaraz po wystąpieniu dyrektora doszło do starcia między dwoma bieruńskimi szkołami. Nasi licealiści okazali się na tyle gościnni, że przez porażkę 0-5 (0-2) pozwolili swym rywalom z PZS-u awansować do finału.

W drugim półfinałowym pojedynku bezkonkurencyjni byli uczniowie z Lędzin, którzy rozgromili reprezentację Zespołu Szkół Chełm Śląski aż 8-0 (5-0).
Przedsmakiem finałowej potyczki była oczywiście rywalizacja o III miejsce. W tym meczu, do którego nasi zawodnicy podeszli na zdecydowanie większym luzie, również byliśmy świadkami strzeleckiej kanonady. W odróżnieniu od pierwszego meczu, tym razem za strzelanie wzięła się drużyna z LO. Górująca w każdym aspekcie gry ekipa z Bierunia ograła przejezdnych z Chełmu Śląskiego 6-1.
Do ostatniego, decydującego starcia, podeszły więc reprezentacje bieruńskiego oraz lędzińskiego PZS-u. O zwycięstwie zadecydowała tylko jedna bramka. Właśnie o tę jedną bramkę lepsi okazali się uczniowie z Lędzin, którzy ostatecznie zgarnęli nagrody za I miejsce.

Zdjęcia: Joanna Stencel