Sekcja LEGO - udane rozpoczęcie sezonu

4 grudnia na terenie naszego liceum zorganizowano III edycję turnieju LEGO RACE. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu bieruńsko – lędzińskiego (gościliśmy uczniów PZS-u z Bierunia i PZS-u z Lędzin).
Ostatecznie "nasze" drużyny zagarnęły w obu konkurencjach linefollower (czujnik pojedynczy/multisensor) wszystkie miejsca na podium. "Bratobójcza" walka do ostatniej chwili była niezwykle zacięta - wpływ miały nie tylko kwestie ambicjonalne, ale również fakt, że to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Bionikalia - turniej organizowany przez Politechnikę Warszawską.

Kolejne etapy turnieju wskazywały, że wszystko rozstrzygnie się między 3 drużynami: "Tomkiem" reprezentowanym przez Adama Szwedora, Mateusza Goja, Ingę Wadas i Patrycję Brzeskot - mającymi najdłuższy staż w startach,  ekipą o egzotycznej nazwie "Qń" w skład której wchodzili Robert Synowiec, Kamil Stolecki i Tomek Zagórski oraz uczniami klas pierwszych: Julii Kołodziej, Julii Zygadło i Kuby Wadasa prezentujących robota R2D2. Największą niespodziankę sprawili ci ostatni zajmując 1 (w kategorii muliti) i 2 miejsce (w kategorii sensor pojedynczy). Sukces tym cenniejszy, że były to dla nich pierwsze oficjalne zawody.

Ostateczne nasze drużyny zajęły następujące miejsca:

W Kategorii sensor pojedynczy:
1. Robert Synowiec, Kamil Stolecki i Tomek Zagórski
2. Julia Kołodziej, Julia Zygadło i Jakub Wadas
3. Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Adam Szwedor, Inga Wadas.
4. Janusz Bednorz, Krzysztof Grzesica i Aleksander Karwath
5. Patryk Gretka, Tomasz Nowak, Bartłoiej Anioł

W kategorii multisensor:
1. Julia Kołodziej, Julia Zygadło i Jakub Wadas
2. Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Adam Szwedor, Inga Wadas.
3. Robert Synowiec, Kamil Stolecki i Tomek Zagórski
4. Janusz Bednorz, Krzysztof Grzesica i Aleksander Karwath