Nasi uczniowie finalistami VII Międzynarodowego Turnieju Robotic Tournament

28 marca w Rybniku odbył się VII Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament. To największa tego typu impreza w Polsce. Wzięło w niej udział 165 drużyn z 5 krajów. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny.

Po niezwykle emocjonujących kwalifikacjach w konkurencji Lego Linefollower jedna z naszych drużyn (Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Inga Wadas) powtórzyła sukces sprzed roku wchodząc do ścisłego finału. Pozostałe teamy zajęły: 14 (Mariusz Karkoszka, Damian Osuch, Szymon Wojtala), 15 (Robert Synowiec, Tomasz Zagórski) i 30 (Mateusz Goj, Patryk Gretka) miejsca.

Trasę finałową przejechała tylko 1 drużyna. Nasi uczniowie zajęli ostatecznie 6 miejsce. Warto podkreślić, że jesteśmy jednym z 3 ośrodków w Polsce, któremu udało się dwa razy z rzędu zakwalifikować do finału turnieju międzynarodowego.