LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Młode Talenty w Teatrze Małym w Tychach

Młode Talenty to konkurs o zasięgu wojewódzkim, organizowany w tym roku już po raz 26. przez LO im. C.K. Norwida w Tychach. Gala finałowa w kategorii scenicznej odbyła się w 27. lutego w Teatrze Małym. Do trzynaściorga jej uczestników dołączyły trzy nasze uczennice:

Agata Theda i Dorota Chłapek w kategorii monodram oraz Agata Fatyga w kategorii taniec. Każda z nich zaprezentowała się fenomenalnie – Dorota przedstawiając monolog Krystyny Jandy, Agata dając popis wybuchowej mieszanki stylów tanecznych, jednak najwyższy laur – Grand Prix konkursu – przypadł Agacie Thedzie, która wzbudziła zachwyt wcielając się w rolę „kobiety minionej epoki”, na podstawie tekstu Jana Brzechwy pt. „Upiór wczasów”.
W ramach konkursu rozstrzygnięto również dwie inne kategorie: plastyczną i literacką. I tu również uczennice naszego LO zdobyły zasłużone laury. Martyna Horst wywalczyła wyróżnienie wykazując się talentem fotograficznym, a Agnieszka Żelazko zajęła II miejsce w kategorii literackiej, prezentując autorskie opowiadanie.
Wszystkim finalistkom serdecznie gratulujemy. W szczególności Agacie Thedzie, dla której nagroda Grand Prix jest wyjątkowym ukoronowaniem jej talentu aktorskiego, znanego już nie tylko w murach naszej szkoły.