LegoRace

17 grudnia odbył się na terenie naszej szkoły Turniej „LEGORACE”.  Dziesięć drużyn z dwóch szkół konkurowało  o nagrody ufundowane przez powiat bieruńsko – lędziński. Każda z nich miała półtorej godziny by stworzyć maszynę z klocków LEGO MINDSTROM, która w najkrótszym czasie pokona wcześniej przygotowany tor przeszkód.

Najlepszą drużyną zostali reprezentanci PZS Bieruń w składzie Sebastian Balion i Bartłomiej Świerczyna. Nasi uczniowie (Patryk Blacha i Mariusz Karkoszka) zajęli 3 miejsce, należy jednak podkreślić, że walka była niezwykle zacięta i wyrównana – między 1 a 3 miejscem różnica przejazdu wynosiła 2 sekundy. Mamy nadzieje że kolejna edycja straci swój kameralny charakter i w turnieju weźmie udział więcej szkół.