Ewelina laureatką ‘DISCOVER CANADA 2017’

Ewelina Lech, uczennica klasy 3B naszego liceum, została laureatką IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie - Discover Canada 2017 i otrzymała indeks na Filologię Angielską Uniwersytetu Śląskiego.

Organizatorami konkursu byli:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach
  • Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego

Patronat nad imprezą objęli:

• Ambasada Kanadyjska w Polsce
  • Minister Edukacji Narodowej
  • Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto
  • Śląski Kurator Oświaty
  • Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich
  • Prezydent Miasta Żory
  • Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego

Konkurs składał się z trzech etapów. W zawodach szkolnych wzięło udział blisko tysiąc uczniów z całej Polski. W wyniku II etapu wyłoniono 15 finalistów, którzy 6 kwietnia walczyli o tytuł laureata. Finaliści odpowiadali na pytania komisji konkursowej i przedstawiali prezentację multimedialną związaną z obchodami 150 Rocznicy Konfederacji w Kanadzie. Ewelina wykazała się ogromną wiedzą językową i kulturową na temat Kanady, co pozwoliło jej na znalezienie się w zaszczytnym gronie pięciu laureatów. Uroczystość finałowa z udziałem gości i uczestników konkursu odbyła się 7 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród towarzyszył krótki wykład poświęcony historii Kanady, występy wokalne, przedstawienie oraz recytacje w języku angielskim. Ewelinie serdecznie gratulujemy, życząc jej dalszych sukcesów!!!

Tekst: Agnieszka Pasierbek- Nieckarz

2017-04-07