LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Ewelina Lech finalistką "Discover Canada 2017”!

Uczennica klasy 3B naszego liceum, Ewelina Lech, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „ Discover Canada 2017”.
Organizatorem IV edycji tego prestiżowego konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

I etap konkursu to zawody szkolne. Stanowią one etap kwalifikacyjny, którego zadaniem jest wyłonienie grupy uczniów do etapu II ( półfinału). Zawody szkolne polegały na udzieleniu przez każdego z uczestników odpowiedzi na otwarte i zamknięte pytania testowe z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. W wyniku I etapu konkursu, w którym brało udział blisko 1000 uczniów z całej Polski wyłoniono ścisłą czołówkę 63 osób, które zakwalifikowały się do etapu II ( półfinału) . Ewelina Lech znalazła się na bardzo wysokim, 6 miejscu tej listy.
II etap – półfinał odbył się 02.02.2017 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu. Zadaniem uczniów na tym etapie było napisanie eseju oraz udzielenie odpowiedzi na otwarte pytania testowe – obie części półfinału dotyczyły rozległej wiedzy o Kanadzie. Sam udział w półfinale był już ogromnym wyróżnieniem, co szczególnie podkreślał, witając uczestników, prof. dr hab. Zbigniew Białas, Dyrektor Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych. Zakwalifikowanie się do tego etapu stanowiło nie lada wyzwanie – uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą językową i kulturową na temat Kanady.
W wyniku II etapu wyłoniono 15 finalistów, którzy w kwietniu wezmą udział w ostatnim, III etapie konkursu, walcząc o tytuł laureata. Wśród nich znalazła się Ewelina Lech, za której kolejne sukcesy trzymamy kciuki, życząc jej wytrwałości w dalszej pracy i powodzenia w finale.