Dubletowy sukces naszego Liceum

Spektakularnym sukcesem naszych uczniów zakończył się Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament, zorganizowany 1 kwietnia 2017 roku. W kategorii  LineFollower for lego pierwsze miejsce zajęła drużyna Sky (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj).

3 miejsce wywalczył również team Dziki Boar (Patryk Gretka, Bartosz Anioł, Tomasz Nowak).
Drugie miejsce zajęli Czesi reprezentujący Bussines Academy Prerov

Sukces jest niezwykle cenny z kilku powodów:

• To pierwsze zawody o randze turnieju międzynarodowego, na których zajęliśmy pierwsze miejsce.
  • To największy turniej międzynarodowy w Polsce i jeden z większych w Europie. W tym roku konkurowało 284 robotów z 4 krajów (Polski, Czech, Niemiec i Słowacji)
  • Niezwykle rzadko dochodzi do sytuacji by reprezentanci jednej placówki na turniejach takiej rangi zajmowali dwa miejsca na podium.
  • Organizatorzy znani są z tworzenia jednych z najtrudniejszych technicznie tras w Europie (problemem są ciasne zakręty i skrzyżowania już na etapie kwalifikacji) - dowodem na to jest fakt, że tegoroczną trasę finałową przejechały zaledwie dwie drużyny.

Był to nasz pierwszy turniej gdzie próbowaliśmy się zmierzyć z nowymi konkurencjami. Możliwość rywalizacji z najlepszymi drużynami pozwoliła na zdobycie cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje na kolejnych zawodach.
Warto przypomnieć, że pierwszy duży sukces sekcji LEGO naszego liceum miał miejsce podczas poprzednich edycji tego turnieju - w 2014 roku Adam Szwedor, Patrycja Brzeskot i Inga Wadas zajęli 3 miejsce. Trzy lata zajął nam powrót na podium - ale kiedy już wróciliśmy to w jakim stylu :).

Ostateczne wyniki naszych uczniów:

Kategoria: LineFollower for lego
1. Sky (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj)
3. Dziki Boar (Patryk Gretka, Bartosz Anioł, Tomasz Nowak)
5. Lubicz (Adam Szwedor - nasz tegoroczny absolwent)
15. Pędziwiatrus (Kuba Wadas, Julia Zygadło)
16. Janusz (Weronika Klima, Agnieszka Wardęga)
28. Barol (Bartosz Wanot, Aleksander Kulpa, Szymon Drzyzga)
29. QŃ (Kamil Stolecki, Tomasz Zagórski, Robert Synowiec)
Startowało 58 drużyn

Kategoria RoboDragRace for lego:
18. QŃ (Kamil Stolecki, Tomasz Zagórski, Robert Synowiec)
20. Pędziwiatrus (Kuba Wadas, Julia Zygadło)
Startowały 32 dryżuny

Kategoria Sumo for lego:
1/32 finału (ćwierćfinał w grupie): Seme (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj)
Kwalifikacje  (1/16 w grupie): Coś (Bartosz Wanot, Aleksander Kulpa, Szymon Drzyzga)
Startowały 73 drużyny

Olbrzymie podziękowania należą się naszemu tegorocznemu absolwentowi Adamowi Szwedorowi za patronat intelektualny  ;)

>>> Zobacz rozdanie nagród <<<

2017-04-01