Angielski na najwyższym poziomie

„Wielki Test Języka Angielskiego” to ogólnopolski projekt, podczas którego uczestnicy mierzą się z cenionymi testami TOEIC i TOEFL.
Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 20 listopada w aż 5 śląskich miastach: w Tychach, Bieruniu, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie i Bielsku-Białej. Uczestnicy rozwiązali test wyboru w odpowiednim dla siebie wariancie: test dla dzieci w wieku 8-12 lat, młodzieży w wieku 13-17 lat oraz dla osób 18+.  W bieruńskiej „Gamie” do testu przystąpiło 55 osób.

Uczniowie naszego liceum zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej. Jakub Krzykawski zdobył 1 miejsce z maksymalną liczbą punktów do zdobycia, Patryk Przybyła zajął 2 miejsce, a Remigiusz Zemanek uplasował się na 3 miejscu. Wszystkich laureatów do konkursu przygotowała Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, nauczyciel języka angielskiego.
Organizatorem konkursu było Centrum Języków Obcych Best w Tychach, patronat merytoryczny sprawowały ETS Global – A subsidiary of Educational Testing Service.
Honorowy patronat nad konkursem w naszym powiecie objął Burmistrz Miasta Bierunia – Pan Krystian Grzesica oraz Starosta Bieruńsko-Lędziński – pan Bernard Bednorz.

Serdecznie gratulujemy licealistom tak wielkiego sukcesu!