Inowacyjna gra edukacyjna w technologii VR

Nasza szkoła rozpoczyna współpracę z bankiem PKO BP w ramach programu edukacyjnego Kasa z klasą.

Uczniowie w nowym roku szkolnym na lekcjach podstaw przedsiębiorczości oraz biznes i zarządzanie będą mieli okazję zapoznać się z pojęciami ekonomicznymi takimi jak budżet domowy, finanse osobiste, cyberbezpieczeństwo.
W ramach tego programu nasi uczniowie już pod koniec tego roku szkolnego brali udział w innowacyjnej grze edukacyjnej do zarządzania domowym budżetem. Jest to gra na platformie Metavers przygotowana właśnie przez bank PKO BP wykorzystująca technologię VR.
Zadaniem uczestników, pracujących w grupach, było zaopiekowanie się wirtualnym mieszkaniem cioci. Ich zadaniem było opłacenie rachunków – otrzymali na ten cel określoną kwotę, którą mogli przeznaczyć również na własne wydatki. Wynik gry był zależny od sposobu gospodarowania powierzonymi środkami.
Dodatkowo mogli zdobyć punkty rozwiązując quiz dotyczący pojęć ekonomicznych, a także za umiejętne zarządzanie finansami oraz za elementy społeczne, tj. opieka nad zwierzętami, sprzątanie po sobie, segregacja śmieci czy umiejętność pracy zespołowej.
Uczniowie nie dość, że świetnie się bawili to jeszcze wykorzystali w praktyce wiedzę ekonomicznej.