Stypendystki Ministra Edukacji i Nauki

Uczennice naszego Liceum Anna Wolny i Julia Wójcik zostały laureatkami stypendium Ministra Edukacji i Nauki AD 2022

To wielkie i unikalne wyróżnienie, które stało się udziałem naszych uczennic za ich sukcesy na niwie sportowej.
Mówiąc o unikalnym wyróżnieniu podkreślić należy, że stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznawane jest wyłącznie za spektakularne osiągnięcia o zasięgu co najmniej ogólnopolskim i międzynarodowym. Kandydat musi legitymować się bardzo dobrymi wynikami w nauce i licznymi wyróżnieniami w dziedzinie, którą uprawia.
W tym roku na 9 stypendium przyznanych uczniom szkół średnich z terenu: Katowic, Świętochłowic, Tychów i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, aż dwa powędrowały do uczennic naszego Liceum.
Bardzo cieszymy się, że przy tak rygorystycznych kryteriach i wysokiej poprzeczce stawianych kandydatom do tej nagrody aż dwie uczennice naszej szkoły mogą się nią cieszyć.
Ani i Julce, ich najbliższym oraz trenerowi p. Szymonowi Kostce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.