Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z wielką radością pragnę poinformować, że nasza biblioteka szkolna otrzymała po raz kolejny, wsparcie finansowe w kwocie 15 tys. złotych

(w tym 3 tys. z budżetu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego) na zakup nowości wydawniczych oraz nowych elementów wyposażenia biblioteki, w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Zbiory naszej biblioteki zostaną wzbogacone o lektury, książki popularno-naukowe i pozycje ze współczesnej literatury polskiej i obcej. Do pomieszczenia wypożyczalni zostały zakupione nowe regały, na których staną między innymi pozycje z literatury beletrystycznej, tak aby nasi czytelnicy mieli do nich swobodny dostęp. Tuż obok będzie zorganizowany kącik czytelniczy, na który składać się będą: dwa fotele, małe stoliczki i lampa stojąca do czytania.

Informacji zarówno o pojawiających się nowych książkach, jak i o urządzeniu przytulnego kącika czytelniczego, wypatrujcie na profilu naszej biblioteki szkolnej na Facebooku i Instagramie.

Zapraszam serdecznie do biblioteki!

Magdalena Króliczek-Pliszka