Projekt Pamięć 81

W związku z obchodami 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce nasza szkoła przystąpiła do edukacyjnego projektu IPN i Kuratorium Oświaty w Katowicach - Pamięć81.

„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981r. – PAMIĘTAMY!".

Projekt polega na przygotowaniu dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Wszystkie informacje na jego temat można znaleźć na stronie: www.pamiec81.pl
Dotychczas pozyskaliśmy materiały edukacyjne z Instytutu Pamięci Narodowej z Katowic i dzięki staraniom p. prof. Barbary Żmii i p. prof. Artura Cabana zorganizowaliśmy kącik historyczno-patriotyczny, prezentujący tamte dramatyczne wydarzenia. Udało nam się również pozyskać niebywale cenne pamiątki z tamtych czasów, które niebawem będzie można obejrzeć na wystawie w szkole. Składają się na nie unikalne materiały bibliograficzne, prasowe oraz filatelistyczne gromadzone przez śp. prof. dr. hab. Jana Czempasa (naszego absolwenta), a które na stałe trafiły do zasobu biblioteki naszego Liceum dzięki życzliwości żony Pana Profesora Pani Anny Czempas. Są również historyczne materiały prasowe z tamtych czasów i zdjęcia, które przekazał nam do biblioteki Pan Jerzy Barcik. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy.

.