AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE”

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku w ramach bibliotecznego świętowania uczestniczymy w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”.

W piątek 8 października będziemy bić rekord w czytaniu na przerwie, przyłączając się do Drugiej Międzynarodowej edycji, organizowanej po raz szósty, Ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”.
Do udziału w biciu rekordu zapraszam całą społeczność szkoły: wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji.
Na długiej przerwie, od 11:20 do 11:40 – w najbliższy piątek - wszyscy czytajmy książki (każdy swoją) w wybranym przez siebie miejscu [na korytarzu, w klasie, w czytelni, w świetlicy, na patio wśród kwiatów … itp. itd.]
Czytane książki nie mogą być podręcznikami !
Przynosimy pozycje z literatury pięknej (powieści, zbiory poezji) – mogą to być aktualnie czytane lektury - czy też biografie, dzieła naukowe i popularno-naukowe, komiksy bądź książki z innych kategorii, które lubicie i czytacie!
Dodatkowo osoby, które przyniosą książkę patrona literackiego 2021 roku czyli Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza bądź związaną z hasłem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Baśnie i legendy z całego świata” – otrzymają punkt z aktywności z języka polskiego [egzemplarze dostępne w bibliotece, aczkolwiek ilość ograniczona:)].
POKAŻMY ŚWIATU, ŻE BIERUŃSKIE LO CZYTA!
Ps.: Jeżeli, nie zapamiętaliście wszystkich informacji szukajcie ich na profilu facebookowym i instagramowym biblioteki szkolnej, internetowej stronie naszej szkoły, na gazetkach na 1 piętrze oraz w librusowych wiadomościach.

ZAPRASZAM do wspólnej zabawy
Wasz nauczyciel - bibliotekarz