Czas pandemii, który miejmy nadzieję już na dobre jest za nami, zmienił wiele.

Nasz szkolny świat wywrócił do góry nogami. Wszyscy mieliśmy wiele obaw przed powrotem. Zastanawialiśmy się, jak będzie przez te kilka tygodni, które pozostały do końca roku 2020/2021. Okazało się, że pierwsze dwa tygodnie nauczania hybrydowego przebiegły bardzo spokojnie. Wiele zajęć odbywa się na świeżym powietrzu – w szkolnym patio. Jeśli tylko pogoda pozwala, wychodzimy na zewnątrz. Można też obejrzeć wystawę z okazji 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego, która znajduje się na parterze. W naszej szkole zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to czas „nadrabiania”, „gonienia” czy „uzupełniania”. Przede wszystkim mamy teraz szansę zbudowania lepszych relacji, nauczenia się na nowo bycia ze sobą i wyciągnięcia wniosków z tego trudnego przeżycia, które przecież było udziałem zarówno uczniów jak i nauczycieli. Aby wesprzeć młodzież w powrocie do zajęć stacjonarnych, zintegrowaliśmy działania profilaktyczne z wychowawczymi i na nich przede wszystkim skupiliśmy się. Oczywiście, że nie bagatelizujemy pewnych zaległości w nauce, ale będzie czas na zajęcie się nimi później. Tymczasem Powoli zbliżają się upragnione wakacje, na które w tym roku, chyba jak w żadnym innym, czekamy z utęsknieniem.