Euroweek - bliżej ludzi, bliżej świata

Kolejne warsztaty języka angielskiego EUROWEEK za nami. W dniach 15-19 września uczniowie naszego liceum po raz kolejny w nowoczesny, interdyscyplinarny i sprawdzony w najlepszych szkołach sposób zdobyli nowe kompetencje.

Pod opieką Pani Profesor Agnieszki Pasierbek-Nieckarz i Pani Profesor Katarzyny Antosiewicz 22 licealistów wzięło udział w warsztatach międzykulturowych prowadzonych przez wolontariuszy z Filipin, Indonezji, Meksyku, Etiopii i Algierii, a wszystko to działo się w malowniczej miejscowości Międzygórze, w Kotlinie Kłodzkiej.
Oprócz doskonalenia języka angielskiego uczestnicy rozwinęli wiele istotnych umiejętności społecznych takich jak praca w zespole i podział ról, autoprezentacja, bycie liderem czy budowanie więzi z innymi. Prowadzone zajęcia przybierały różne formy - od swobodnych rozmów z wolontariuszami, zabaw językowych, poprzez projekty indywidualne i grupowe aż do debat i wystąpień publicznych.
To był nie tylko czas nauki, dyskusji na temat problemów i zagrożeń współczesnego świata, ale także czas samodoskonalenia, budowania wiary w siebie, integracji, tolerancji i zabawy. Wszyscy wróciliśmy pełni cudownych wspomnień.