Zielono nam tu!

Zgodnie z naszą licealną tradycją w środę 20 marca obchodziliśmy wspólnie Dzień Świętego Patryka. Za organizację świętowania w szczególności odpowiedzialne były panie anglistki.

Na korytarzach szkolnych zawitała piękna zieleń i tchnęła powiew wiosny. Uczniowie mogli wykonać plakaty, które wszyscy podziwiali i brali udział w głosowaniu na najładniejszy z nich. Konkurs na Patrykowy kapelusz również cieszył się dużym zainteresowaniem i na wystawie pojawiło się wiele wspaniałych prac. Podczas przerw można było zrobić wspólne zdjęcia ze znajomymi w Green Poincie oraz zjeść pyszne wypieki naszych uczniów przy kawie. Wiele osób ubrało zielone barwy, dzięki czemu nie byli tego dnia odpytywani. Jedną z głównych atrakcji była nauka tańca irlandzkiego w czasie długiej przerwy oraz wspólne tańczenie belgijki. Przy wejściu pojawiła się także studnia życzeń, do której można było wrzucać swoje pragnienia i marzenia. Jak co roku cała społeczność szkoły wspaniale się bawiła świętując licealny Dzień Świętego Patryka.
Tekst: Bartłomiej Blacha
Zdjęcia: Bartłomiej Blacha, Zuzanna Sztangret