NIezwykły gość - Mikołaj Grabowski

W przedświątecznym tygodniu uczniowie naszej szkoły zostali zaskoczeni dość niezwykłą niespodzianką – odwiedził nas pan Mikołaj Grabowski, reżyser teatralny, aktor, dyrektor teatrów oraz profesor sztuk teatralnych.

Podczas spotkania z uczniami klasy 2C nasz gość obszernie opowiadał o warsztacie pracy reżysera oraz o kulisach aktorstwa teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Nie zabrakło anegdotek z życia sławnych aktorów oraz historii rodzinnych. Pan Grabowski opowiedział nam o swoich relacjach z bratem, również aktorem – Andrzejem Grabowskim oraz o tym, jak poznał swoją żonę. Żadne z pytań zadanych przez uczestników spotkania nie pozostało bez odpowiedzi. Aktor mówił o swoich sukcesach, ale i porażkach oraz tym, jak sobie z nimi radzić. Najcenniejszą wskazówką, jaką nam pozostawił jest chyba zachęta, aby w życiu nie bać się wyzwań – podejmować te, które stawia przed nami los, a w razie ich braku - stawiać sobie własne, dzięki czemu unikniemy w życiu nudy. Gość okazał się niezwykle dowcipnym i serdecznym człowiekiem; na koniec spotkania uścisnął dłoń każdemu z jego uczestników, a finałem było wspólne zdjęcie i autograf złożony na tablicy.