Przenieśli się do lasu deszczowego

We wrześniu, w mury naszego liceum, zawitali uczniowie klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu. Wraz ze swoją nauczycielką, Panią mgr Agnieszką Wieczorek – Dudys, postanowili skorzystać z naszego zaproszenia i uczestniczyć w nieco innej formie lekcji niż zazwyczaj.

Zajęcia dla nich przygotowała Pani prof. Anna Mucha wraz z uczennicami klasy trzeciej o profilu matematyczno – geograficzno – angielskim oraz przyrodniczym.
W trakcie swojego pobytu pogłębili wiedzę z zakresu geografii i biologii. Korzystając z możliwości, jakie daje nam multimedialna pracownia przyrodnicza 3D, przenieśliśmy ich do lasu deszczowego oraz wnętrza Ziemi, pokazaliśmy jak wygląda wybuch wulkanu, a także ruchy płyt tektonicznych . Zapoznaliśmy ich z budową i funkcjonowaniem serca, mięśni, niektórych owadów i ssaków. Poza tym zaprezentowaliśmy im sprzęt, jaki znajduje się w pracowni.
Niestety ich wizyta trwała jedynie 60 minut. To stosunkowo za mało, aby pokazać możliwości pracowni. Zaprosiliśmy ich na kolejne zajęcia, co przyjęli z wielkim entuzjazmem. Uczniom bardzo podobały się przeprowadzone zajęcia oraz kino 3D. Pani Agnieszka Wieczorek – Dudys oceniła zajęcia, jako bardzo ciekawe i wartościowe dla uczniów, przy okazji sprawdzające ich wiedzę z lekcji przyrody. Chętnie skorzysta z zaproszenia i odwiedzi nas
z kolejną grupą swoich uczniów.
Uczennice klasy 3Bg