LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Sukces Julii na początek wakacji

W sobotę 23 czerwca w Ossowie odbył się koncert finałowy ogólnopolskiego konkursu piosenki poetyckiej i autorskiej pn. "Festiwal Młodej Piosenki – 2018” w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Wystąpiła w nim uczennica naszego liceum – Julia Parszewska.

Julia znalazła się w gronie 17 wykonawców, którzy zgłosili się do konkursu ze szkół średnich w całej Polsce i pomyślnie przeszli etap eliminacji, aby znaleźć się w finale prestiżowej imprezy. Utwory zaprezentowane przez Julię – „Luna srebrnooka” (tekst: A. Osiecka, muz.: S.Krajewski) oraz „Warszawo ma” (tekst: L. Starski, muz.: A. Olszaniecki) zostały wykonane przy akompaniamencie pani Ewy Chlebek, nauczycielki śpiewu z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, gdzie nasza wokalistka uczęszcza już od 8 lat.
Organizatorzy konkursu stwierdzili, iż ilość uczestników i ich poziom artystyczny przeszły ich oczekiwania, choć to dopiero pierwsza edycja konkursu. Udział w konkursie, występ w koncercie oraz dyplom finalisty są niebagatelnym sukcesem i jak mówi sama Julia, kolejną wartościową pozycją w jej muzycznym CV. Szczerze gratulujemy!