LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Jedziemy na finał do Kalisza

8 czerwca 2018 r. na naszym Orliku odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej w ramach projektu realizowanego przez Fundację Orły Sportu "Kocham ręczną na Orliku". Nasz Orlik był reprezentowany przez SP 1 w Bieruniu.

Drużyna chłopców zakwalifikowała się do wielkiego finału ogólnopolskiego wygrywając wszystkie spotkania, dziewczęta zajęły 3 miejsce. Na
koniec turnieju puchary i medale wręczył dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Bieruniu wraz z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu - panią Agnieszką Wyderką-Dyjecińską.

Wielki finał to trzydniowe zmagania na Arena Kalisz 18-20 czerwca. Pojawi się tam 16 najlepszych drużyn chłopców oraz 16 drużyn dziewcząt. Turniej finałowy rozpocznie się w poniedziałek, 18 czerwca, o godz. 15:00 prezentacją zespołów oraz oficjalnym losowaniem grup. W losowaniu udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz głównego sponsora – PGNiG. Nagrodą główną dla zwycięzców turnieju finałowego będzie wyjazd na dwa wakacyjne obozy szkoleniowe, które poprowadzą gwiazdy polskiej piłki ręcznej.

Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego;
CHŁOPCY
1. ORLIK BIERUŃ SP nr 1 Bieruń
2. ORLIK TWORKÓW SP Pietrowice Wielkie
3. ORLIK PIECE SP Gaszowice
4. ORLIK WIELOWIEŚ SP Wielowieś
5. ORLIK KRUSZYNA SP Kruszyna

DZIEWCZĘTA
1) ORLIK TWORKÓW SP Pietrowice Wielkie
2) ORLIK PIECE SP Czernica  
3) ORLIK BIERUŃ SP nr 1 Bieruń
4) ORLIK KRUSZYNA SP Kruszyna
5) ORLIK WIELOWIEŚ SP Wielowieś

Gratulujemy wszystkim drużynom oraz animatorom Orlika przy Liceum Ogólnokształcącym w Bieruniu wspanialej atmosfery podczas rozgrywek.
FOTO: LECH GAWIN