LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Fizyka widziana okiem artysty...

Z dumą informujemy, że nasza uczennica Izabela Karbowiak uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie "Fizyka widziana okiem artysty..." organizowanym przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Wańkowicza w Katowicach.

Konkurs ten odbywał się pod patronatem Dyrektora Instytutu Fizyki UŚ, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Instytutu Protez Serca FRK im. prof. Z. Religi. Rangę i prestiż konkursu podniósł również fakt, że został on wpisany do oficjalnego kalendarza wydarzeń obchodów
Międzynarodowego Dnia Światła ustanowionego przez UNESCO. Dzień ten przypadał 16 maja 2018 r. Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele między innymi Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach spośród ponad 500 prac nadesłanych ze 108 szkół wyłoniło grupę Finalistów. W tym zacnym gronie znalazła się nasza Izabela, która znakomicie
reprezentowała nasze LO. Tematyka konkursu dotyczyła właśnie światła oraz zjawisk optycznych. Technika mogła być naprawdę różna. Wśród nagrodzonych prac znalazły się zarówno fotografie, grafiki komputerowe, malarstwo, szkice, jak również makiety. Iza pasjonuje się fotografią. Tą techniką udało się jej w niezwykły sposób uchwycić nie tylko piękno otaczającego świata, ale przede wszystkim zjawiska optyczne udowadniając tym samym, że fizyką jako nauką można posłużyć się nawet w sztuce.

15 maja odbyła się uroczysta gala połączona z wystawą prac konkursowych, w trakcie której wyróżnieni młodzi artyści zostali nagrodzeni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz pracy konkursowej Izabeli, która zapewniła jej ten ogromny sukces. Izie życzymy dalszych sukcesów!!! Z pewnością jeszcze o tobie usłyszymy.