Odwiedziny w Sądzie Rejonowym

23 kwietnia uczniowie klas, w których realizowany jest przedmiot - wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym odwiedzili Sąd Rejonowy w Tychach.

Jednak tym razem nie była to standardowa wizyta, gdzie jako publiczność można jedynie śledzić proces.
Nasi uczniowie mogli wziąć udział w fikcyjnym procesie karnym i cywilnym wcielając się w role uczestników postępowania. Intensywne dwutygodniowe szkolenia przeprowadzone przez sędziego wydziału karnego Łukasza Koniecznego i wiceprezes Sądu Rejonowego  Dorotę Niewidomską pozwoliły wcielić się nie tylko w "naturalne role" oskarżonego czy świadka, ale również  sędziego, prokuratora i obrońcy.
Jesteśmy jedną z pierwszych placówek oświatowych, które miały możliwość przeprowadzenia "procesu" w siedzibie sądu.