Siódmy Festiwal Wiosenny

Festiwal zgromadził wielu rodziców, przyjaciół i uczniów naszego LO w Bieruniu. Po przywitaniu gości i artystów konferansjerzy
Aleksandra Józefczuk i Przemysław Kupczyk zaprosili wszystkich występujących na scenę bieruńskiej Gamy.

W odpowiedni liryczny nastrój wprowadziła wszystkich zgromadzonych piękna legenda o dziecku Księżyca. Hiszpańską piosenkę „Hiho de la Luna” wykonała Weronika Szwedo, która zdobyła I miejsce oraz Grand Prix w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „NashMishMash” w kategorii muzyka. Opiekunem jest pani Hanna Stolorz. W tym roku Weronika zajęła także II miejsce w Powiatowym Konkursie „Poetycka Herbaciarnia”. Bartłomiej Blacha wyrecytował wiersz Bolesława Leśmiana. Bartek zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie „Poetycka herbaciarnia”. Przygotowała go pani Magdalena Padlewska-Berger.

W bajkowy świat na motywach rosyjskiej bajki Lidii Czarskiej „Cariewna Ldinka” przenieśli wszystkich słuchaczy Wiktoria Kowalik, Agata Fatyga, Karolina Figiel, Joanna Stachura, Weronika Stula, Dominika Żak, Łukasz Bożek, Kamil Kościan i Bartłomiej Młoczek. Spektakl ten przygotowany pod opieką pani Joanny Tlałki zdobył wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „NashMish Mash” w kategorii teatr.

Kinga Karkoszka przedstawiła nastrojowy wiersz Adama Mickiewicza „Niepewność”. W ostatnim czasie zajęła też II miejsce w IX Rejonowym Konkursie Recytatorskim Twórczości Karola Wojtyły, III miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Agnieszki Osieckiej oraz III miejsce w X Powiatowym Konkursie „Poetycka herbaciarnia”. Po rosyjsku Julia Brzuszkiewicz zaśpiewała liryczną piosenkę o miłości „Chociesz”. Otrzymała za nią wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „NashMishMash”. Jej opiekunem jest  pani Joanna Tlałka.

Spektakl pt „Family – in – Law Skits”, który przedstawili: Sonia Krzykawska, Bartłomiej Blacha, Aleksandra Drewniak i Martyna Żołneczko, zdobył wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „NashMish Mash” w kategorii teatr. Opiekunami są panie Katarzyna Antosiewicz, Joanna Motyka, Agnieszka Pasierbek–Nieckarz i Elżbieta Penczek. Julia Parszewska piosenką w języku niemieckim „Einmal am Tag” zachwyciła wszystkich. W marcu wyśpiewała też sobie I miejsce w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „NashMishMash”. Opiekunem Julii jest pani Monika Margol.

Z tekstem gwarowym „Maks się rozmiłowoł” wystąpiła Estera Nowrocka, zdobywczyni II miejsca w Powiatowym Konkursie Krasomówczym ”Strofy serdeczne Alojzego Lysko”. Agata Fatyga zatańczyła żywiołową sambę ze swoim partnerem Jakubem Pawłowskim. Agata na co dzień trenuje w Formacji Elita New Team w Oświęcimiu, a jej największym sukcesem jest czwarte miejsce w Międzynarodowym Turnieju Blackpool Dance Festival oraz mistrzostwo polski w Turnieju Polskiej Federacji Tańca.

W tym roku jako piosenkę finałową wybrano „We are the world”. Zespól wokalno-instrumentalny: Julia Parszewska, Weronika Szwedo, Przemysław Kupczyk, Sandra Mega, Paulina Pluta, Anna Kasperek, Anna Kula, Katarzyna Szymaszek, Karolina Zbylut pod opieką pani Agnieszki Wyderki- Dyjecińskiej wywalczył jej wykonaniem nagrodę główną i tytuł „Najlepszego Wykonawcy” w Regionalnym Konkursie Języków Obcych NashMishMash”.

Na koniec pan dyrektor Romuald Kubiciel tradycyjnie nagrodził złotym różami tych spośród artystów, którzy swoimi sukcesami wpisali się w karty naszego liceum oraz po raz ostatni wystąpili podczas Festiwalu. Były to Kinga Karkoszka oraz Estera Nowrocka.

Organizatorami Festiwalu byli nauczyciele z LO w Bieruniu: Aleksandra Stachoń, Karolina Berger, Żaneta Szostek, Magdalena Padlewska-Berger oraz Agnieszka Wyderka-Dyjecińska

PODZIĘKOWANIE
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom, rodzinom i przyjaciołom w tworzenie Festiwalu Wiosennego 2018 Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu

FOTO: Martyna Horst