LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Nasi uczniowie finalistami Robotic Tournnament 2018

17 marca wzięliśmy udział w X edycji największego międzynarodowego turnieju robotyki w Polsce - Robotic Tournament. W tym roku na starcie stanęło 400 robotów reprezentujących 6 państw.

W kategorii Lego Linefollower oba pojazdy Julii kołodziej i Pauliny Łagosz zakwalifikowały się do finału i ostatecznie zajęły 5 i 6 miejsce. W kategorii Lego Sumo do 2 kg robot Aleksandra Kulpy i Bartosza Wanota przeszedł kwalifikacje ostatecznie zajmując odpadając w ćwierćfinałach i zajmując 5-8 miejsce.

Pomimo braku miejsc na podium wróciliśmy zadowoleni. W "naszej" kategorii tj Lego Linefollower pierwsze trzy miejsca zajęła drużyna włoska która od 5 lat uznawana jest za najlepszą drużynę w Europie. Nie bez znaczenia miał również fakt że używali oni komponentów dających przewagę technologiczną (na tyle dużą że na mistrzostwach Europy specjalnie dla takich konstrukcji jest oddzielna dedykowana dyscyplina).

W Lego Sumo "zaocznie" (uczniowie uczestniczyli w tym samym czasie w obozie językowym ale ich konstrukcje brały udział w turnieju) udział wzięli uczniowie klas pierwszych - Kamil Krzyszkowski, Paweł Gwóźdź i Mikołaj Jasiński.
Najlepszy nasz pojazd w kategorii Lego Linefollower do 1kg autorstwa Aleksandra Kulpy w kwalifikacjach uzyskał 2 zwycięstwa na 5 walk. Wynik 40% trochę przypomina wynik maturalny - niby matura zdana ale za mało by dostać się na dobre studia (czytaj do finału).