Zajęcia profilaktyczne

W środę i czwartek, 14 i 15 marca, klasy pierwsze i drugie spotkały się w szkole na zajęciach, na których rozmawiali o alkoholu i narkotykach.

Bez pouczeń, bez straszenia, bez moralizowania, z dużą dawką rzetelnej wiedzy, jaką można odnieść do swoich osobistych, tak rodzinnych, jak i rówieśniczych doświadczeń. Do przemyślenia, do refleksji.
Rozpoczynając swoistą grę z alkoholem czy narkotykami nikt z nas nie może być pewien jej zakończenia – dokładnie tak, jak w każdej innej grze. A w tej mamy tylko jedno życie.

Zajęcia prowadzili panowie Mariusz Kajda oraz Grzegorz Ofiara – licencjonowani terapeuci, na co dzień pracujący w ośrodkach monarowskich tak z młodymi, jak i dorosłymi ludźmi. Zajęcia profilaktyczne w naszej szkole prowadzą od wielu lat.