Studenci z WAT-u i projekty 3D

Dzięki inicjatywie naszej uczennicy Izabeli Malcharek odwiedził dzisiaj bieruńskie liceum jej brat Damian wraz ze swoimi kolegami z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wszyscy oni są studentami trzeciego roku tejże uczelni aktywnie działającymi w Studenckim Kole Naukowym.

Goście zaprezentowali w pracowni informatycznej materiały dotyczące różnych technik wydruków 3D. Drukarka, jaką przywieźli ze sobą to model czeskiej firmy Prusa sterowany modułem Arduino jakże odmienny od naszego Zortraxa 200.

Uczniom zainteresowanym studiami na swojej akademii przedstawili jej profil i najatrakcyjniejsze kierunki.

Studenci ze stolicy byli pod wrażeniem projektów trójwymiarowych wykonanych przez naszych uczniów w programie Inventor. Jeden z nich został nawet zmaterializowany na ich drukarce. Podobne konstrukcje projektuje się w Wojskowej Akademii Technicznej na pierwszym i drugim roku studiów. Pod koniec swojego pobytu odwiedzili również naszą pracownię 3D i stwierdzili, że mają wrażenie jakby wchodzili do jakiegoś nowoczesnego laboratorium na swojej uczelni.

Po raz kolejny słyszymy od studentów uczelni technicznych, że nasz kurs AutoCada i Inventora realizowany w ramach przedmiotu Obsługa Programów Inżynierskich to wspaniały pomysł, który zaprocentuje w przyszłości.