Lapbookowe oswajanie „Lalki”

„Lalka” Bolesława Prusa to najobszerniejsza i najbardziej rozbudowana powieść omawiana w liceum, która spędza sen z powiek każdemu uczniowi. Dla naszych humanistów jednak praca z tą wymagającą lekturą była czystą przyjemnością.

Jej efekty można podziwiać w holu liceum na pierwszym piętrze. Są nimi przepiękne lapbooki, które przybliżają nie tylko panoramę społeczeństwa ukazaną przez Prusa, ale także liczne zagadnienia związane z samym autorem, kompozycją, stylem dzieła czy epoką, w jakiej ono powstało.

Sam lapbook to nowatorska i niezwykle ciekawa metoda nauki. Jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Pełni ona funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach, a także na karteczkach, czy jakichkolwiek innych, zaprojektowanych przez autora przestrzeniach.

Zachęcamy do zapoznania się z dziełami naszych uczniów.
Dagmara Jezierska