Ewelina Lech nagrodzona przez Śląskiego Kuratora Oświaty

13 września 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych w roku szkolnym 2016/2017.

Gratulacje z rąk II wicewojewody śląskiego Mariusza Trepki oraz śląskiego kuratora oświaty Urszuli Bauer odebrało 107 laureatów, 103 ich nauczycieli i opiekunów. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza absolwentka – laureatka Olimpiady Języka Rosyjskiego Ewelina Lech i jej nauczycielka Joanna Tlałka.
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego zdobyli 32 tytuły laureatów w 19 olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz 67 tytułów laureata w turniejach zawodowych.

Nasza tegoroczna olimpijka rozpocznie w październiku studia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, na Wydziale Filologicznym – kierunek: filologia rosyjska.