Terapia EEG-Biofeedback

W czwartek 1 czerwca uczniowie klasy 2Bc na lekcji fizyki medycznej, wzięli udział w spotkaniu z panią Agatą Nowińską, pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bieruniu, która wyjaśniła nam działanie EEG Biofeedback.

Zajęcia odbyły się w naszej szkolnej Pracowni Specjalistycznej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.
EG-Biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak, aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta postać graficzną (wykres, animację bądź grę wideo).
Dowiedzieliśmy się jak przebiega badanie i terapia, w jaki sposób zapisywane są wyniki badań. Ochotnicy mogli wziąć udział w jednym z treningów i przekonać się, że nie jest to taka łatwa sprawa.
Tekst: Wiktoria Żołna, 2Bc
Zdjęcia: Weronika Gawełczyk, 2Bc