LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Za 1 miejsce w „Szekspiriadzie” jedzie do Londynu

12 maja, w Sali Widowiskowo-Kinowej "Piast" w Lędzinach odbył się Finał X Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy w Języku Angielskim „Szekspiriada” 2017. Na deskach „Piasta” stanęło ponad 30 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych.

Nasze Liceum było reprezentowane przez fenomenalne Julię Parszewską i Emilię Stawowy.
Na scenie aż rozbrzmiało od pięknej angielszczyzny, tej Szekspira i tej współczesnych autorów. Wśród kryteriów, według których jury dokonało oceny recytatorów, znalazł się dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa i poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Julia Parszewska, której nauczycielem prowadzącym jest prof. Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, wspaniale oczarowała jurorów jak i publiczność. Wszyscy jednomyślnie przyznali jej pierwsze miejsce za talent językowy i sceniczny. Julia wyrecytowała utwór o mężczyźnie i kobiecie, którzy poznawszy się na forum internetowym, podając się za młodszych, mieli się spotkać w rzeczywistości i stanąć twarzą w twarz z wcześniejszymi kłamstwami.
„W mojej konkurencji zdobyłam główną nagrodę w postaci tygodniowych warsztatów językowych w Londynie, prezentując utwór Roberta Williama Service'a "Café Comedy". Podczas imprezy towarzyszyły mi ogromne emocje i stres, jednak, gdy wyszłam już na scenę i stanęłam w świetle reflektorów, ogarnął mnie spokój i zwyczajnie zaczęłam mówić” – jak dodaje Julia Parszewska.
Do konkursu stanęła też Emilia Stawowy, przygotowana przez prof. Katarzynę Antosiewicz, z utworem „Phenomenal Woman” autorstwa Maya’i Angelou. Temperament i łatwość występów scenicznych Emilii również wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów Emilce i Julce!