ROZWIJAMY SIĘ – KOLEJNY GRANT DLA NASZYCH UCZNIÓW

Z radością informujemy, że nasze liceum zostało beneficjentem projektu grantowego STEM Makers Lab – nowoczesnej inicjatywy rozwijającej kompetencje przyszłości naszych uczniów.

Projekt jest realizowany w ramach tegorocznej edycji Programu Grantowego „Inwestujemy w dobre pomysły” firmy Capgemini.

Capgemini to globalna firma konsultingowo technologiczna, działająca w ponad 50 krajach, wspierająca rozwój innowacji i nowych technologii oraz aktywnie angażująca się w projekty edukacyjne.

Dzięki otrzymanemu wsparciu szkoła zyska nowoczesny sprzęt, o wartości 15 tys. zł. m.in.:

zestaw robotyczny VEX V5 umożliwiający udział w konkursach,

drukarki 3D Bambu Lab wraz z materiałami eksploatacyjnymi,

dodatkowe komponenty i akcesoria do nauki projektowania i budowy urządzeń.

Realizacja programu STEM Makers Lab pozwoli znacząco poszerzyć dotychczasową ofertę edukacyjną szkoły, w szczególności rozwijając już działające koło robotyczne. Uczniowie będą mogli nie tylko uczyć się podstaw, ale także tworzyć zaawansowane projekty, testować własne pomysły i przygotowywać się do udziału w zawodach robotycznych.

W ramach projektu odbędą się również warsztaty prowadzone przez ekspertów z firmy Capgemini, dzięki którym uczniowie poznają praktyczne zastosowanie nowych technologii i zobaczą, jak wygląda praca w branży IT i inżynierii.

Projekt będzie wspierał rozwój takich kompetencji jak:

kreatywność i innowacyjne myślenie,

praca zespołowa,

praktyczne umiejętności techniczne,

przygotowanie do przyszłych zawodów związanych z technologią.

Dziękujemy firmie Capgemini za zaufanie i wsparcie, dzięki któremu poszerzamy naszą ofertę edukacyjną, a uczniowie zyskują realne narzędzia do rozwijania swoich pasji i talentów.

Zaś szczególne podziękowania należą się Pani Hannie Bednorz-Lubryce z firmy Capgemini Poland (Katowice), dzięki zaangażowaniu której ten projekt zaistniał, a poza tym naszej absolwentce

DZIĘKUJEMY