LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca 2021 roku zakończyliśmy naukę w roku szkolnym 2020/2021. Był to trudny rok, gdyż praktycznie poza dwoma miesiącami nauki stacjonarnej

– cała edukacja i działalność statutowa szkoły odbywała się w trybie zdalnym. W trzech turach gratulowaliśmy sobie sukcesów dydaktycznych i podsumowaliśmy rok szkolny osobno w klasach pierwszych, klasach drugich 4-letniego liceum i klasach drugich 3-letniego liceum, zaś o godz. 16 00 spotkaliśmy się z absolwentami szkoły oraz ich rodzicami.

W uroczystościach uczestniczyła młodzież szkoły, Rada Pedagogiczna oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Katarzyną Grzywacz, zaś zaproszonych absolwentów rocznika 2021 i ich rodziców obecnością zaszczycił Pan Bernard Bednorz Starosta Bieruńsko-Lędziński, który najlepszym absolwentom wręczył ufundowane, tradycyjne nagrody.

Dyrektor szkoły w krótkim podsumowaniu skierowanym do zgromadzonych na uroczystości osób zwrócił uwagę na problemy związane z tegoroczną edukacją i pogratulował sukcesów młodzieży, która chciała i korzystała z oferowanej przez szkołę edukacji zdalne. Organizacja i jakość pracy nauczycieli szkoły zapewniła niemalże normalne warunki realizacji podstawy programowej. Wiele zależało od uczciwości i rzetelności samych uczniów i za taką, obserwowaną od października do maja postawę uczniów, Dyrektor bardzo serdecznie im podziękował.

Szczególne słowa uznania i podziękowania Dyrektor szkoły skierował do Samorządu Uczniowskiego i młodzieży, która w dużej liczbie, zwracając uwagę na bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowanie w dobie epidemii, przed samym zakończeniem roku szkolnego wspaniale się bawiła na terenie szkoły podczas „Nocy Filmowo-Planszowej”, biorąc udział w kibicowaniu polskiej reprezentacji w meczu z drużyną Szwecji, oglądała filmy fabularne i edukacyjne, dyskutowała z obecnymi podczas imprezy nauczycielami na tematy ich nurtujące, grała w siatkówkę i koszykówkę, uczestniczyła w niezwykle popularnych grach planszowych, kontynuowała rywalizację w grach komputerowych, ze śpiewem przy dźwiękach gitary bawiła się przy ognisku. Jak podkreślił Dyrektor szkoły fakt, że po 10-godzinnej nocnej zabawie uczniów na terenie szkoły rano nikt z pracowników szkoły nie zwrócił uwagi – mając na uwadze pozostawiony porządek - że miała tu miejsce duża, wielogodzinna impreza, najlepiej świadczy o organizacji, zdyscyplinowaniu i kulturze uczestników tego wydarzenia.

Była również okazja nagrodzenia uczniów i absolwentów, którzy uzyskali promocję lub ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Niektórym uczniom klas drugich wręczone zostały nagrody, za ich sukces w ubiegłym roku szkolnym, jako że nie było okazji, aby ich uhonorować na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 tradycyjną książką za promocję z wyróżnieniem do klasy drugiej. Wszystkie te zaległe i bieżące powody do dumy szkoły zostały zrealizowane na uroczystości 25 czerwca. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, której przedstawiciel wraz z Dyrektorem szkoły wręczył na środku wyróżnionym uczniom.
Uczennice i uczniowie, którzy w roku szkolnym 2020/2021 ukończyli klasę pierwszą i uzyskali promocję z wyróżnieniem do klasy drugiej (wg średniej wyników): Błaszczyk Julia, Gretka Julia, Grzywacz Jakub, Leja Michał, Śleziona Bartłomiej, Jędrzejaszek Oliwia, Urbańczyk Julia, Król Nikola, Malarek Oliwia, Musioł Martyna, Wesołowska Wiktoria, Strzelczyk Kacper, Ciepły Sandra, Kotlarska Kinga, Laby Kacper, Pustelnik Dagmara, Kusber Weronika, Hachuła Karolina, Gawlik Julia, Szafron Natalia, Piętakiewicz Julia, Michalska Natalia

Uczennice i uczniowie, którzy w roku szkolnym 2020/2021 ukończyli klasę drugą 4-letniego i uzyskali promocję z wyróżnieniem do klasy trzeciej (wg średniej wyników nauczania): Pustelnik Kamil (kandydat szkoły do stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2020/2021 i zdobywca indeksu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie), Łatka Emilia, Kowalczyk Alicja, Staniucha Szymon, Berger Dominika, Dworak Emilia, Kirszniok Martyna, Grzyb Karolina, Soboń Piotr, Grudniok Aleksander, Piwowar Julia (kandydatka szkoły do nagrody Ministra Edukacji i Nauki), Michalski Filip, Michalak Wiktoria, Przybyłek Julia, Fuchs Natalia, Mazur Nadia, Nieć Weronika, Strzeżyk Paweł.

Uczennice i uczniowie, którzy w roku szkolnym 2020/2021 ukończyli klasę drugą i uzyskali promocję z wyróżnieniem do klasy trzeciej 3 letniego liceum (wg średniej wyników nauczania): Kozubik Karolina (kandydatka szkoły do stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolmy 2020/2021), Kulik Bartosz, Manzel Angelika, Józefczuk Jakub, Antolec Emilia, Fogel Maja, Laufer Jagoda, Plażuk Karol, Bugaj Amelia, Drozdyk Jakub, Jarosz Aleksandra, Marciniak Oskar, Spyra Katarzyna, Szafrańska Julia, Ziajka Dominik, Górnik Patrycja, Kaczmarska Daria, Rogalska Klaudia, Uszok Julia, Zogrodnik Julia, Oćwieja Natalia, Adamus Patrycja, Bierut Paweł, Gretka Bartłomiej, Jureczko Marta, Młocek Natalia, Pastuszka Kamil, Lysko Kinga, Suwart Aleksandra, Ścierska Maria, Lach Daria, Wrońska Aleksandra, Bednorz Adrian, Sajdok Damian, Stefurak Wiktor, Strauch Dawid, Horst Martyna, Wybraniec Emilia.

Świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali następujący absolwenci:
Wyróżnieni nagrodą Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego i Szkolnym Laurem „Sapere Aude” najlepsi absolwenci szkoły rocznika 2021 Katarzyna Sosna (stypendystka Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2019/2020), Natalia Mondry i Paulina Wojtala.

Kończący szkołę z wyróżnieniem (wg uzyskanych średnich za 3 lata nauki): Kamil Brewczyk, Emilia Gondzik, Julia Malczyk, Kinga Uszok, Daria Torbicka, Maria Kania, Magdalena Luszniak, Aleksandra Kupczyk, Dawid Maliszak, Wiktoria Bernat, Zofia Jarek, Emilia Jankowska, Aleksandra Czarnuch, Natalia Machaczek, Zuzanna Sztangret, Natalia Hopkowicz, Emilia Borkowska, Paulina Machaczek, Agnieszka Duży, Hanna Dudka, Katarzyna Szyja, Zuzanna Halek, Kinga Szeliga, Sonia Dobosz, Patryk Pietrzyk, Aleksandra Piergies, Anna Szostek, Laura Walczak, Patrycja Woźniak, Łukasz Opitek.
Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Uroczystość była również okazją do podziękowania za pracę nauczycielom i pracownikom szkoły, których w nowym roku nie spotkamy już w szkole. Przygodę z Liceum kończą: Pani dr. hab. Anna Kucz, prof. UŚ – nauczyciel języka łacińskiego, Pani mgr Anna Blacha – nauczyciel matematyki i Pani mgr Katarzyna Sklorz – nauczyciel języka hiszpańskiego. Po długoletniej ofiarnej i bardzo rzetelnej pracy na stanowisku głównego księgowego szkoły na emeryturę przechodzi p. Halina Kocurek. Kończy również pracę Pani Barbara Ozimina, specjalista ds. płac. Wszystkim kończącym pracę nauczycielom i pracownikom Dyrektor szkoły wręczył okolicznością wiązankę kwiatów, pamiątkową książkę oraz list gratulacyjny.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia bezpiecznych, słonecznych i wspaniale przeżytych wakacji życzył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartosz Kulik.

Uroczystości szkolne poprzedziła uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w kościele p.w. Św. Bartłomieja Ap. w Bieruniu celebrowana przez naszego katechetę ks. Krzysztofa Moczko w dniu 24 czerwca.

Zdjęcia: Sonia Tułaczko i Natalia Fuchs