Zakończenie nauki w szkole uczniów klas III

W dniu 26 kwietnia, jak co roku, w naszej szkole podziękowaliśmy naszym tegorocznym maturzystom za wspólne 3 lata nauki w Liceum.

Wśród 89 absolwentów, którzy stanowią 100 % wszystkich tegorocznych uczniów klas III, szkołę z wyróżnieniem ukończyła grupa 20 uczniów. Tym samym liczba absolwentów naszej 70-letniej szkoły przekroczyła liczbę 6600.
Absolwentom towarzyszyli zaproszeni rodzice, co jest już tradycją naszej szkoły. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wspaniałe wyniki na egzaminie maturalnym.

Gośćmi na naszej uroczystości byli przedstawiciele władz naszego powiatu:
Pani Anna Kubica, Przewodnicząca Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego,
Pani Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, Wicestarosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (absolwent i wieloletni nauczyciel LO Bieruń)
Pan Adam Duczmal, Wójt Gminy Bojszowy, (absolwent LO Bieruń)
Pan Sebastian Macioł, Wiceburmistrz Miasta Bierunia
Pani Celina Ganobis, Sekretarz Gminy Chełm Śląski, (absolwent LO Bieruń)
Pani Patrycja Rozmus, Naczelniki Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Bieruniu.
Beata Berger-Styga, Dyrektor Bieruńskiego Centrum Usług (absolwent LO Bieruń)
Pani Mirosława Strojny, Kierownik Referat Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Imielinie
oraz przedstawiciel Pani Krystyny Wróbel, Burmistrza Miasta Lędziny.

Warto dodać, że przedstawiciele samorządów lokalnych jak co roku uhonorowali najlepszych absolwentów Liceum nagrodami rzeczowymi. Bardzo serdecznie Państwu dziękujemy.

Z przemówienia Dyrektora szkoły
Szanowni Państwo
W ostatni piątek kwietnia, jak co roku, w związku z wykazaną dużą roztropnością i odpowiedzialnością nauczycieli naszej szkoły, co mogę z radością stwierdzić, podsumowujemy 3-letni wysiłek Was wszystkich: naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Rok to dla Was wyjątkowy – Rok Matury i  choć może inaczej miał ów finisz wyglądać, to jednak – a jestem o tym głęboko  przekonany, kończycie naukę w naszym Liceum będąc doskonale przygotowani do tego pierwszego poważnego w Waszym życiu egzaminu. Rozwaga Waszych nauczycieli nie pozwoliła na to byście Wy, czy Wasi rodzice, musieli się martwić o wystawienie ocen klasyfikacyjnych. I mimo zawirowania które z pewnością odczuliście w związku z Waszą końcową klasyfikacją,  zostaliście klasyfikowani – co chcę mocno podkreślić – w trybie przewidzianym przez  przepisy prawa oświatowego, przez Radę Pedagogiczną, co dla wymiaru symbolicznego dzisiejszego dnia ma ogromne znaczenie. Pamiętajcie o tym, że, Wasi nauczyciele pokazali na własnym przykładzie, że są wiarygodnymi wychowawcami, którzy tak jak Was uczyli, tak i pokazali własnym przykładem, czym jest godność i jaki wymiar ma odpowiedzialność.

Życzę Wam Drodzy Maturzyści, aby dzisiejszy dzień refleksyjnej radości głęboko zapadł w waszej pamięci i wzbudzała wzruszenie oraz wiązała się tylko z miłymi wspomnieniami.

Szanowni Państwo. Wieńczymy i podsumowujemy pewien etap w życiu młodych ludzi – którzy od dzisiaj zyskują miano ABSOLWENTÓW LO BIERUŃ 2019. To piękna chwila,  podczas której możemy gratulować sobie sukcesu i życzyć powodzenia: na maturze, na studiach, w życiu. Po prostu – Drodzy Maturzyści: MĄDRYCH WYBORÓW. W tym roku szczególnie nasi uczniowie odnosili sukcesy, które ze wszech miar zasługują na pochwałę. Kolejne, wspaniałe o europejskim wymiarze sukcesy w dziedzinie robotyki  w Brnie, organizatorzy wspaniałej i wielce wzruszającej Uroczystości 70-lecia naszego Liceum, pięknego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i wielu innych. Chciałbym Wam za to wszystko, czego dokonaliście podczas swojej nauki w Naszym Liceum podziękować. Jestem z Was dumny nie mniej niż Wasi bliscy.

Drodzy Zebrani – Zacni Goście. 89 absolwentów otrzyma za chwilę świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu od dzisiaj tworzy społeczność absolwentów szkoły określoną liczbą – 6629. Uzyskaliście średnią wyników nauczania wysoką: 4,2 co zasługuje na uznanie. Na wynik ten pracowali wszyscy uczniowie, ale 20 spośród nich położyło szczególne zasługi, kończąc szkołę z wyróżnieniem. Są to:

• Szkucik Bartosz
  • Żelazko Agnieszka
  • Kowalczyk Karolina
  • Sobol Agata
  • Zelech Kamil
  • Polewka Gabriela
  • Machalica Łukasz
  • Ponichtera Jesica
  • Grzesiak Barbara
  • Drewniak Aleksandra
  • Zemanek Remigiusz
  • Pluta Paulina
  • Chodur Magdalena
  • Soblik Paweł
  • Piętakiewicz Wiktoria
  • Filipek Wiktoria
  • Fatyga Agata
  • Zbylut Karolina
  • Szwedo Weronika
  • Hantulik Aneta

Drodzy Absolwenci. Zostawiacie wśród nas wrażenie dobrze wykonanego zadania, pamiętajcie jednak że biegu jeszcze nie ukończyliście. Nie zwalniajcie tempa, ale w pełni wykorzystajcie wasze ogromne możliwości i potencjał. Jestem o tym przekonany, że wykorzystaliście czas pobytu w szkole najlepiej jak tylko umieliście i do matury oraz wyzwań współczesnego świata jesteście przygotowani wspaniale. Wierzcie w to, bo tak jest i nie dajcie się ponosić ułudzie zwątpienia. Świat stoi przed Wami otworem i trzeba tylko chcieć.

Drodzy Rodzice. Dziękuję Wam za codzienną współpracę, wsparcie i to, że swoimi radościami związanymi z waszymi dziećmi, dzieliliście się z nami. Że pozwoliliście nam być częścią Waszych wspaniałych rodzin.

Szanowni Nauczyciele – Wychowawcy – Pracownicy szkoły . Wykonaliście przez 3 lata pracy z uczniami – dzisiejszymi absolwentami, ogrom niezwykle odpowiedzialnej pracy. Ucząc daliście im wiarę w ich umiejętności i wiedzę. Wychowując – pokazaliście im, że godność i roztropność powinny iść zawsze w parze. Dziękuję Państwu za to.

Władzom samorządowym dziękuję za troskę i starania, aby codzienność szkolna była na najwyższym poziomie. W swych podziękowaniach jestem niezmienny i kolejny raz powiem: jesteśmy wdzięczni i dziękujemy najpiękniej jak umiemy – wynikami. Bardzo dziękuję za troskę i za to bezcenne wrażenie, że jako organ nadzorujący pracę szkołę, jesteście Państwo blisko nas.