Piknikowy Dzień Otwarty w naszym Liceum

Choć burza szumi wkoło nas…” tymi słowami można byłoby skomentować zorganizowany w dniu 23 maja piknik dla kandydatów do naszej szkoły i ich rodziców. W sumie bawiliśmy się wspólnie.

Pogoda od rana zapowiadał, że impreza … raczej się nam nie uda, ale o właściwej porze, mimo że w Bieruniu Nowym było oberwanie chmury, w Katowicach zalało część miasta, a w Tychach w obawie przed deszczem wszyscy pouciekali do domów… nad naszą szkołą cały czas była cudowna, słoneczna pogoda. Zatem i piknik nie mógł się nie udać, tym bardziej  że spotkanie odbywało się przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, dźwięku gitary, wspólnym śpiewie no i w pełnym słońcu. Dopisali również goście, a zainteresowanie naszą szkołą, jej unikalną ofertą edukacyjną, możliwością swobodnej rozmowy z dyrektorem, nauczycielami i uczniami, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo się z tego faktu cieszymy.

Odwiedziło nas ok 100 osób, którzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pracownie, w których na tą okoliczność zorganizowano doświadczenia i pokazy: w pracowni chemicznej iskrzyło, paliło się i dymiło; w pracowni fizycznej odbywało się m. in. wielkie granie na bumbum rurkach – przednia zabawa, a przy okazji można było cokolwiek dowiedzieć się o zjawiskach fizycznych w muzyce; w pracowni informatycznej zaprojektować a następnie wydrukować na drukarce 3D stworzony model przestrzenny. Salę gimnastyczną tego popołudnia opanowali miłośnicy robotyki i klocków lego. Można było skonstruować robota, wziąć udział wyścigach i … postrzelać (oczywiście wirtualnie). Przy Przyrodniczej Pracowni Multimedialnej 3D momentami były „korki”, bo wszyscy którzy brali udział w pokazie, chcieli … jeszcze. Zainteresowani innym aspektem działalności szkoły mogli zobaczyli Pracownię Specjalistycznej Pomocy Edukacyjnej, dopytać o terapię EEG Biofeedback a w nagrodę skorzystać z fotela do masażu.

Dziękujemy wszystkim którzy w tym dniu nas odwiedzili. Mamy nadzieję, że spodobała się Wam taka forma poznania szkoły.
Dziękujemy również osobom, które pomogły nam ten dzień zorganizować. Ukłony w  kierunku Rady Rodziców i absolwentów.